PLATBY

 

ef2fa4e268_90156897_o2

Pravidelné platby v MŠ :

Vážení rodiče, od 1.9.2020 dojde ke zdražení ceny stravného . Důvodem je nárůst cen potravin a pro zachování dobré úrovně naší kuchyně,je toto opatření nezbytné. Cena celodenního stravného pro děti do 6 let se zvyšuje z 31,-kč na 35,-kč a pro děti nad 7 let z 32,-kč na 37,-kč. V ceně stravného je zahrnut i pitný režim.  Vedoucí kuchyně Jarmila Gačová

(stravné a školné se vybírá na daný měsíc)

Jiný termín a jiné časy NEBUDOU MOŽNÉ !!

CENY STRAVNÉHO A ŠKOLNÉHO:

Školné:       380.-Kč

Stravné: celodenní 6-letí – 35.-Kč/den celodenní 7-letí – 37.-Kč

Cena za stravování v MŠ

Rodiče hradí pouze náklady na potraviny.Platy pracovníků jsou hrazeny státem a věcné náklady (energie,vybavení,čistící prostředky a další) jsou hrazeny zřizovatelem (město Havířov). Vše je upraveno školským zákonem č.561/2004 Sb. a vyhláškou č.107/2005 Sb. o školním stravování. Děti jsou zařazovány do věkových skupin, cena za potraviny je stanovena finančním limitem.

  Kategorie dětí 3-6let Kategorie dětí 7let a více
Přesnídávka

7.-

7.-

Oběd

21.-

23.-

Svačina

7.-

7.-

celkem

35.-

37.-

Pestrost stravy

ŠJ sledováním tzv. spotřebního koše potravin zajišťuje rovnoměrné zastoupení všech živin, které děti pro svůj vývoj potřebují. U pokrmů se zejména dodržuje zastoupení potravin jako jsou ryby, maso, mléko, mléčné výrobky, zelenina, ovoce, brambory, luštěniny a zároveň se kontroluje optimální množství tuků a cukrů ve stravě. Pestrostí se rozumí také obměna všech připravovaných pokrmů v měsíci.

Kvalita

Stravu připravujeme z čerstvých a nezávadných potravin. Dbáme na dodržování správných technologických postupů. Jídlo se vydává bezprostředně po připravení a následně se likviduje. Jistota, že se nekonzumují zbytky z předešlého dne je zajištěna. Kuchyně je pravidelně kontrolována pracovníky krajské hygienické stanice i různými veřejnými či státními institucemi, což přispívá k významné záruce kvality ŠJ.

 

Odhlašování a přihlašování jídel platné od 2. 9. 2019

Povinností zákonného zástupce nebo pověřené osoby  je odhlašování a přihlašování stravy svého dítěte.

Stravování v MŠ slouží dětem pouze v době jejich pobytu ve školce. Nárok na dotovanou stravu trvá pouze první den nepřítomnosti (nemoc,návštěva lékaře,apod.). První den neplánované nepřítomnosti dítěte v MŠ se považuje za pobyt v MŠ, vyhláška 107/2005 §4 odstavec 9.

Rodiče mají možnost první den nepřítomnosti stravu odebrat do jídlonosiče za původní cenu – cenu potravin. Jídlo se vydává v době od 11,15 do 11,35 hod.

DALŠÍ DNY NEPŘÍTOMNOSTI JE NUTNÉ STRAVU ODHLÁSIT.

Pokud rodiče v době nepřítomnosti dítěte v MŠ stravu neodhlásí, znamená to, že mají zájem stravu nadále odebírat a mají ji automaticky objednanou. Cena stravy od druhého dne nepřítomnost dítěte je při celodenním stravování u kategorie 6let. – 64,- Kč, u kategorie 7let. – 65.-Kč.(v době nepřítomnosti dítěte stát nehradí ani věcné ani mzdové náklady na stravování).

STEJNĚ TAK MUSÍ RODIČ NEBO ZÁKONNÝ ZÁSTUPCE DÍTĚTE DÍTĚ PŘIHLÁSIT KE STRAVOVÁNÍ

Přihlašování a odhlašování stravy musíte provést den dopředu do 12,15 hodin u p. učitelky ve třídě, e-mailem (info@msresslova.cz) nebo na telefonních číslech –  596 814 912 a 732 186 275. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>